Donma Sorunu

Donma Sorunu

Cep telefonu piyasasının çok hızlı gelişmesiyle birlikte eski nesil telefonların performansları oldukça gün geçtikçe yavaşlıyor. Birçok kullanıcı tarafından cep telefonu üretici firmalarının eski nesil telefonlarını yavaşlatıp yeni nesil telefon almaya dayattığını düşünüyorlar. Bu konuda her ne kadar bizim de şüphemiz olsa da yıllardır büyük bir soru işareti olarak ortalarda dolaşıyor.

Teknik servisimize donma sorunu ile gelen cep telefonlarının birçoğu yazılımsal kaynaklı arızalardan oluşuyor.  Cep telefonunuzun hafızasının dolu olması, kullandığınız uygulamalar kaynaklı cep telefonunuz donuyor olabilir.

Öncelikle cep telefonunuzun donduğu an arızanın tespiti için önemlidir. Bir uygulamayı açtığınızda veya galeriye girdiğinizde telefonunuz donuyorsa bu uygulama kaynaklı veya galerinizde bulunan fotoğraf ve videoların boyutlarından kaynaklıdır.

Donma sorunlarının bir diğer başında gelen sebep ise donanımsal arızalardır. Cep telefonunuzda donanımsal olan donma sorunu ücretsiz yapılacak olan arıza tespiti sonrasında belirlenecektir. Isınma sonrası cep telefonu donma şikâyetleriyle de nadiren olsa karşılaşabilmekteyiz bu durumda ise arıza tespiti daha basit olmakla birlikte onarımı da aynı şekilde daha hızlı olarak yapılabilmektedir.

Donma sorunu ne kadar sürede onarılır?

Cep telefonunuz teknik servisimize ulaştıktan sonra ilk olarak yazılımsal arıza tespiti yapılır şikâyetlerinizle örtüşen donma sorunuyla karşılaşıldıktan sonra gerekli yazılımsal testler yapılır ve sorun yazılımsal kaynaklı ise fiyat bilgisi tarafınıza iletilir ardından gelecek onay ile birlikte işlemleri tamamlanarak cihaz yaklaşık 2 gün içerisinde size teslim edilir. Bu sürecin uzun olmasında ki temel sebep cep telefonlarının sürekli donmayıp belirli süre kullanım sonrasında donmalarıdır. Bu süre içerisinde cep telefonunuza test hatlarımızdan takarak belirli testlerden geçirilmektedir. Eğer cihazda bir donma problemi ile karşılaşılmaz ise gün sonunda cihazınız hazır olarak sistemden çıkışı yapılır ve tarafınıza bilgi mesajı ve arama gerçekleştirilir. Donanımsal arızalarda ise cep telefonunuzun onarımıyla ilgili birçok arabirimden kaynaklı olabilecek bir arıza çeşidi olan donma sorunun ilk olarak kaynağını tespit etmek ve daha sonrasında parçanın test amaçlı değişimini sağlamaktayız. Eğer testi başarıyla geçerse cihazınızın tarafınıza parça değişim fiyat bilgisi iletilir ve onayınız doğrultusunda cihazınızın işlemleri tamamlanır. Cihazınızın onarım bedelini onaylamamanız durumunda ise sizden herhangi bir ücret talep etmeden cihazınız size iade olarak teslim/kargo edilmektedir.

Onarım bedeli ne kadar olur?

Cep telefonu donma sorunu yukarı bulunan metinde de sıkça bahsettiğimiz gibi birçok arabirimden kaynaklı olabilir şikâyetiniz ile ilgili yapacağımız ücretsiz arıza tespiti sonrasında size fiyat bilgisi iletebilmemiz mümkün.  

Yorumlar