Iphone Wifi Az Çekme Sorunu - Wifi Tamiri

Iphone Wifi Az Çekme Sorunu - Wifi Tamiri

İphone Wifi az çekme sorunu

Son dönemlerde özellikle iphone 5, iphone 6 ve plus serilerinde Wifi çekmeme sorunuyla müşterilerimiz teknik servisimize başvurmaktadır. Kronik bir arıza denebilse de bu arıda bir veya birkaç farklı parça ve noktadan kaynaklı olabilmektedir.

Telefonunuzun Wifi’si az çekiyor, hiç çekmiyor veya yalnızca modemin dibine gittiğinizde çekiyorsa bu sorunun birçok farklı sebebi olabilmektedir. İphone’da yaşayacağınız bir Wifi sorunu doğrudan cihazınızın konumunu da etkileyecektir. Cep telefonunuzda navigasyon üzerinde ve konum gönderdiğiniz sırada telefonunuz sizin nerede olduğunuzu yanlış tespit edebilir veya mavi bir yuvarlak ekranda sabit olarak kalacaktır ve sizin bulunduğunuz konumu tespit edemeyecektir.

İphone Wifi çekmeme sorunu ortalama tamir fiyatları

Ortalama olarak yaşadığınız iphone Wifi az çekme veya çekmeme sorunuyla ilgili olarak fiyat bilgileri şu şekildedir;

Wifi Sorunu Yaşanan Model

Tamir Fiyatı

Tamir Süresi

İphone 4 -4s Wifi tamiri

60 – 90₺

1 Saat

İphone 5 – 5s Wifi Tamiri

80 – 120₺

1 Saat

İphone SE Wifi Tamiri

80 – 150₺

1,5 Saat

İphone 6 – 6 Plus Wifi Tamiri

90 – 150₺

1 Saat

İphone 6s – 6s plus Wifi Tamiri

105 – 180₺

2 Saat

İphone 7 – 7 plus Wifi Tamiri

105 – 240₺

2 Saat

İphone 8 – 8 plus Wifi Tamiri

105 – 240₺

2 Saat

İphone X, Xr Xs Wifi Tamiri

230  - 650₺

2 – 5 Saat

 

Şeklinde olmaktadır. Yukarıda belirtilen bu fiyatlar 2012 yılından itibaren işletmemizi ziyaret eden Wifi az çekme veya çekmeme sorunu yaşayan müşterilerimizin telefonlarının ortalama tamir fiyatlarını göstermektedir. Belirtilen bu fiyat yaşadığınız arızaya göre daha düşük veya daha yüksek olabilmektedir.

Wifi çekmeme sorunuyla ilgili olarak belirtilen fiyatlar cihazınızda anakart üzerinde bağlı veya yerleşik yapıda olan kablo, direnç, entegre veya şarj bordu gibi arıza/arızalar durumunda fiyat artışı ve düşüklüğü görülebilmektedir.