Sıvı Temas Onarımı

Sıvı Temas Onarımı

Sıvı teması onarımı

Sıvı teması onarım işlemini tüm cep telefonlarında yapabilmekteyiz. 15 yıllık bir deneyim ile sıvı teması sonrası karşılaşılan tüm sorunlar konusunda deneyimle teknik ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.. Sıvı teması sonrasında arızalanan parçaların tespit edildikten sonra fiyat verilmesi mümkündür bu yüzden kesin bir fiyat sunma imkanımız mevcut değildir. Cihazınızın arıza tespitleri ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Sıvı teması sonrasında ne yapmalıyım?

Cihazınızı kesinlikle açmayı denemeyin! eğer cihazınızın bataryası çıkartılabiliyor ise hemen çıkartın ve en kısa sürede teknik servisimize gönderimini sağlayın..

Cep telefonunuzu sıvı temas sonrasında fön makinesi ve benzeri hiç bir cihaz ile kurutmaya çalışmayınız sıvı daha iç bölgelere geçebilir veya ısı dolayısıyla parçalara zarar verebilirsiniz. Herkesin cep telefonunu pirincin içine koymak sanıldığı kadar faydalı değildir sıvı teması sonrasında cihaz içerisinde kalan sıvı kalıntıları oksitlenme yaparak devrelere zarar vermektedir bu yüzden cihazın anakartının ve diğer bileşenlerinin ayrıntılı olarak temizlenmesi ve voltaj testlerinin yapılması gereklidir. Bilinçsiz bir müdahele cihazınızın geri dönüşü olmayan arızalara yol açmasına sebep olabilir.

Akıllı telefonlar geliştikçe anakart yapıları da değişmekte sıvı eğer anakartın iç bölgelerinde ki kafeslere kadar girmiş ise cihazın ayrıntılı bir şekilde parçalanarak temizlenmesi ve zarar gören devrelerin, parçaların kontrollerinin ve ölçümlerinin yapılması gereklidir. Sıvı teması sonrasında cihaz sanki hiçbir şey olmamış gibi çalışabilir bu durumda cihazınızı direk kapatınız ve bataryasını çıkartınız sıvı sürekli devreler üzerinde gezdiğinden dolayı kısa devre yaparak cihazınızda ciddi hasarlara yol açabilir ve temizlenmez ise zamanla oksitlenme yapar ve bu oksitlenme yayılabilir bu yayılma hem cihazın onarım bedelini arttırmaktadır hemde geri dönülemez bir aşamaya cihazınızı taşıyabilir.

 

Şehir dışındayım size cihazımı en kısa sürede nasıl gönderebilirim?

Sıvı teması sonrasında cihazınızı bize en hızlı gönderim şekli UPS kargonun Express gönderim hizmeti ile olabilmektedir. Kargoya cihazınızı vermeden önce bizimle iletişime geçerek cihaz hakkında ki bilgileri bize aktarmanız ve gönderim sonrası kargo takip sayfamızda kargo bilgilerini yazarak cihazın aktif takibini yapabiliriz.

Unutmayın! Sıvı teması sonrasında geçen süre çok önemlidir.

Yorumlar