Iphone Çekmeme Sorunu - Şebeke Tamiri

Iphone Çekmeme Sorunu - Şebeke Tamiri

İphone telefon çekmeme Şebeke sorun ve Çözüm Fiyatları

İphone cihazlarından sıkça karşılaşmakta olduğunuz telefon çekmeme sorunu teknik servisimizde tamir edilebilmektedir. Telefon çekmeme sorunu yaklaşık olarak bir saat içerisinde tamir edilmekte olup, testleri isteğe ve ihtiyacı bağlı olarak 2 – 5 saat arasında sürmesi gerekebilmektedir.

Telefonunuz kapalı alanlarda az çekiyor, arama yaptığınızda bağlantı hatası alıyorsanız, çekiyor göründüğü halde size ulaşılamıyorsa bu sorun iphone cep telefonunuzun şebekesi kaynaklıdır.

Yaşadığınız bu sorun uzun süreli olarak devam ettiğinde Servis Yok veya No Service yazısıyla karşılaşırsınız.

İphone cep telefonunuzda yaşadığınız şebeke sorununa nelerin sebep olabileceğini sizler için aşağıda derledik;

  1. Öncelikli olarak telefon çekmeme sorunuyla karşılaşmanızın en temel sebebi cihazınızda oluşan bir darbe, baskı ve düşme sonucunda açığa çıkmaktadır.
  2. Kasa, alt board, Anakart tamiri sonrasında cihaz montajı sırasında kullanılan hatalı vida/vidalar veya yapılacak olan hatalı bir müdahale sebebiyet verebilir.
  3. Yakın bir dönemde iphone telefonunuzda yaşadığınız bir sıvı teması(yağmur, nemli yüzeyler vb.) olduysa ve sıvı temizliği yapılmadıysa telefon az çekme veya hiç çekmeme sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

Arama yaptığınızda sesiniz karşı tarafa sürekli kesik kesik gidiyorsa, arama sırasında telefonunuz arama hatası vererek kapanıyor veya çağrıyı sonlandırıyorsa, telefonunuz birkaç gün normal çalışıp sonrasında şebeke sorunu veriyorsa bu sorunların en temel sebebi şebeke arızasıdır.

Cep telefonunuzun başlıca çekmeme sorunlarını aşağıda sizler için listeledik;

  • Şebeke Entegresi
  • Şebeke anteni bağlantısı
  • Şarj soketi
  • Ve Şebeke entegresini besleyen irili ufaklı dirençler kaynaklı olabilmektedir.

İphone çekmeme sorunu çok nadir de olsa yazılımsal sorunlardan kaynaklı olabilmektedir. Cihaz arıza tespiti sonrasında bu sorun kolaylıkla uzmanlarımız tarafından tespit edilebilmektedir.