iphone anakart tamiri

iphone anakart tamiri

Sektörün en öncü markası olarak kendisini her yeni sürümde daha da geliştirmeyi başaran Apple, iphone anakartlarının üretimleri konusunda oldukça başarılı bir işçilik çıkartıyor.

İphone Anakart tamiri konusunda yaklaşık 10 yıldır Türkiye genelinde bireysel ve kurumsal işletmelere ve son kullanıcılara cep telefonu Anakart tamir hizmeti sunuyoruz. İphone serisinde model ayırt etmeksizin Anakart tamir hizmeti sağlayan ceptelefonuservisi.com.tr bir Kaptan Bilgisayar Elektronik kuruluşudur.

İphone Anakart tamiri konusunda teknik servisimizde toplamda 9 teknikler çalışmakta olup, Apple iphone cep telefonunuzun Anakart tamiri yaklaşık bir saate yapılmaktadır!

İphone Anakart arızaları

  • İphone Şebeke Çekmeme Sorunu
  • İphone Wifi Çekmeme Sorunu
  • İphone Sıvı Teması sonrası Anakart tamiri
  • İphone dokunmatik entegresi değişimi
  • İphone ışık entegresi değişimi
  • İphone cihaz açılmama sorunu
  • İphone cihaz yazılımsal hataları
  • İphone konum çalışmama sorunu

Yukarıda sıralamış olduğumuz 8 arıza 2013 yılından bu yana teknik servisimize getirilmiş olan iphone modellerinde yaşanan Anakart arızalarını göstermektedir.  Yukarıda belirtilen bu arızaların tamamı işletmemizde tamir edilebilmektedir.

İphone anakart tamiri nasıl yapılır?

Tamir konusunda 1999 yılında İstanbul Ataşehir’de kurulmuş olan işletmemiz Türkiye Standartları Enstitüsü tarafından her yıl Hizmet Yeterlilik belgesi denetiminden geçmektedir ve belgesini aralıksız olarak 7 yıldır yenilemeye hak kazanmıştır. ISO 9001 ve 18001 belgelerinin yanı sıra ceptelefonuservisi.com.tr'nin çalışma alanları ESD standartlarına uygundur.

İphone anakartları yukarıda da belirttiğimiz üzere diğer markaların anakart mimarilerinden oldukça farklıdır. Anakart tamiri konusunda ilk başlanılacak nokta cihazın nasıl ve neden sonra yaşadığınız arızayı verdiğidir.

Müşteriden alınacak bu bilgi yapılacak müdahaleyi ve işçilik süresini ciddi oranda kısaltacaktır.  Müşteriden yani sizden alınacak olan bu geri bildirim sonrası yaşadığınız sorunu meydana getirebilme ihtimali olan tak kullan şeklindeki parçalar değiştirilerek siz beklerden cihazın işlemlerine başlanır.
 

Genel olarak yaşanılan birçok arızanın sebebi değiştirilebilir yapıda olan basit öncelikli parçalardan oluşmaktadır. Basit öncelikli olarak nitelendirdiğimiz parçalar nelerdir peki;

Öncelikli olarak Batarya, Şarj bordu, Ön ve Arka kamera, hoparlör, Wifi anteni ve yazılımdır. Bu parçalar yaşadığınız şikâyet/şikâyetlerle örtüşüyorsa değişim işlemi gerçekleştirilerek kontrolleri yapılır. Bu bağlamda yaşadığınız bu sorun,  bir veya birden fazla parçadan kaynaklanabilir.

 

İphone anakartları neden arızalanır?

Diğer marka ürünlerinin aksine Apple ürünleri daha sağlam bir yapıya ve anakart mimarisine sahiptir. İphone Anakart arızalarının en temel sebebi düşme, darbe veya baskı sonucu oluşmaktadır. Belirtilen bu arızalardan sonra sırasıyla Sıvı teması, Orijinal olmayan batarya ve şarj aletinin kullanılmamasıyla ortaya çıkmaktadır. Belirtilen bu arızaların neredeyse tamamında iphone anakart hizmeti vermekteyiz.

Apple, iphone ürünleri arasında bu zamana kadar üretmiş olduğu 13 modelde ciddi oranlı bir kronik arızalı ürün piyasaya sürmemiştir. Verdiği kaliteli servis hizmetinden sıkça bahsettiğimiz Apple, olası donanımsal sorunlarda da müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı başarmıştır.

Tabii, belirttiğimiz bu durumlar dışında durduk yere iphone anakartları bozulmuyor demek oldukça zor. Cihazların satılırken belirtilen kullanım ve garanti süreleri cihazın ne kadar süre stabil kullanılacağını göstermektedir.