Arızalı Telefon Anakartından veri Kurtarma

Arızalı Telefon Anakartından veri Kurtarma

Kullandığınız cep telefonunuzun anakartı yanmış, kısa devre mevcut veya sıvı temasına maruz kaldığında, üzerinden araba geçtiğinde hatta yüksek bir alandan düştüğünde dahi verileri kurtarmak mümkün.

Sıvı temaslı anakartlar dâhil anakart arızalarında %90’ın üzerinde bir tamir başarısına sahip olan Ceptelefonuservisi.com.tr bir Kaptan Bilgisayar Elektronik kuruluşudur. 1999 yılında kurulan işletmemiz Türkiye genelinde işletmelerin yanı sıra son kullanıcılara da anakart tamiri ve arızalı anakart üzerinden veri kurtarma hizmeti vermektedir.

 

 Kimse cep telefonunun ne zaman arızalanacağı veya suya düşeceğini tahmin edemiyor bu nedenle kişisel verilerin en temelinin barındığı cep telefonları arızalandıklarında çok önemli bir değere sahip oluyorlar.

Cep telefonu üzerinde Yazılım, rehber, fotoğraf, müzik, video ve diğer tüm kişisel verilerinizin barındığı anakart yüzeyindeki Emmc adı verilen bir hafıza çipi mevcuttur. Telefonunuz 5. Kattan aşağıya düşse, suya girse veya ciddi darbelere mağruz kalsa bile kişisel verileriniz çoğu durumda kurtarılabilir.  

Kişisel verilerin kurtarılmasında kullanılan Emmc okuyucular Dünya genelinde üretilmiş cep telefonlarının neredeyse tamamında kullanılabilir alt yapıya ve yazılıma sahiptir. Telefonunuzda şifre olsa dahi bu verilerin kurtarılması mümkün olabildiği gibi Emmc parçasında oluşacak bir darbe veya sıvı hasarı sonrasında onarım mümkündür.

Türkiye genelinde birçok kurumsal işletmenin yanı sıra arızalı cep telefonundan veri kurtarma konusunda son kullanıcılara da hizmet vermekte olan işletmemiz anakartı arızalı ve tamir edilemeyen cep telefonlarından rehber, fotoğraf, video, ses kayıtları notlar ve diğer tüm kişisel verilerinizi birkaç gün gibi kısa bir sürede size teslim edebiliyoruz.

 

Telefon anakartındaki bilgiler nasıl kurtarılır?

 

Arızalanan, düşen, sıvı temasına maruz kalan hatta üzerinden araba geçen cihazlarda dâhil içerisinden kişisel tüm verileri kurtarmak mümkün.

Öncelikli olarak cihazınızın arızasının görülmesi gerekli. Cep telefonunuzda yaşadığınız arızanın ilk olarak tamiri denenmekte ve tamiri mümkün ise veriler kurtarılmaktadır.

Eğer tamiri mümkün olmayacak anakart kırılma, çatlama, korozyon veya çürümeler oluşmaya başladıysa anakartınız üzerindeki Emmc adı verilen ve bilgilerin ve cihaz yazılımının içerisinde barındığı çip yerinden sökülerek veriler cihazınızın modeline ve çip voltaj özelliklerine bağlı bir Emmc okuyucuya takılır.

 

Her Emmc’nin kendine özgü bir voltaj alt yapısına sahip olduğu göz önüne alınarak cep telefonunuzun anakartından Emmc sökülür ve anakart üzerinden çıkarılan kişisel bilgilerinizin olduğu bu parçanın lehim ayakları yenilenir ve temizlendikten hemen sonra cihaza bağlayarak gerekli okuma işlemleri yapılır.

Okuyucuda yapılan tarama sonrasında tamiri olmayan arızalı cep telefonunuzdan sökülen Emmc üzerinden Android işletim sisteminiz ve bunun içerisinden ayrımlaştırılan userdata dizininden fotoğraf, video, rehber, uygulama veriler, ses kayıtları, takvim ve indirdiğiniz dosyaların tamamı kurtarılmaktadır.