Covid-19 Salgını nedeniyle 10:00 - 19:00 arası sizlere hizmet vermekteyiz. Ekran, Batarya, Şarj Soketi Kamera, Arka kapak ve Kasa değişimi gibi işlemler aygın gün içerisinde yapılmaya devam etmekte olup, anakart tamiri, sıvı teması gibi tamir süreci uzun işlemler için 2 - 5 iş günü tamir sürebilmektedir. Anlayışınız için teşekkürler #EvdeKal
216 kez görüntülendi
tarafından soruldu
Samsung galaxy s6 Cep telefonumun ekranında gidip gelmeler olmaya başladı ve bazı zamanlar dokunmatik çalışmıyor.  Ekranı değiştireyim dedim ama telefonu aldığım fiyatın neredeyse yarısından fazla. İnternette sizin hakkınızda yapılan yorumları gördüm ve size yazmak istedim.

Cep telefonumun ekranı tamir olabilir mi yardımcı olabilir misiniz?

1 cevap

0 oy
tarafından cevaplandı

Merhaba Serpil hanım,

Cep telefonunuzun ekranını tamir edebiliyoruz. Ekranlarda oluşan kırılmalar sonrası yapılacak bir müdahale yok fakat bu tarz durumlarda cep telefonunuzun ekranı tamir edilebiliyor. Ekranda dokunmatik yüzeyinin bazen çalışmaması donanımsal bir durum olabilir. Bununla ilgili olarak teknik personellerimiz size yardımcı olabilmektedir.

Cep telefonu ekran tamiri nasıl yapılır?

Cep telefonunuzun ekran tamiri; ilk olarak cep telefonunuzun çalışır haliyle gereken testleri yapılır ve mikroskop altında ekranınız boydan boya incelenir bunun sebebi dokunmatik panel üzerinde oluşan bir kılcal çatlaklığın dokunmatiğin bazen çalışmamasına sebep olabilmesidir. Bu durumda teknik servisimizde yapılabilecek bir onarım işlemi yoktur. Eğer ekran üzerinde bir çatlak mevcut değil ise ekran konnektörü ve iç devrelerde onarım işlemleri yapılabilmektedir.

İlgili sorular

1 cevap 492 kez görüntülendi
1 cevap 2.4k kez görüntülendi
1 cevap 415 kez görüntülendi

807 soru

592 cevap

308 yorum

223 kullanıcı

Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere cep telefonu ile ilgili sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
Teknik Destek için
0(216) 364 4858

Kategoriler

telefon tamiri ekran değişimi telefon tamiri ücretsiz arıza tespi/public/files/images/telefonumu-tamire-goturmem-gerekiyor-tamir-uyarisi.jpgti
...