Teknik servisimizde 10:00 - 20:00 arasında sizlere hizmet vermekteyiz. Ekran, Batarya, Şarj Soketi Kamera, Arka kapak ve Kasa değişimi gibi işlemler aygın gün içerisinde yapılmakta olup, anakart tamiri, sıvı teması gibi tamir süreci uzun işlemler için 2 - 5 iş günü tamir sürebilmektedir. Anlayışınız için teşekkürler
7.2k kez görüntülendi
iPhone 7 plus kategorisinde tarafından soruldu
Merhaba iphone 7 plus telefonumun ekranının sol tarafı kalktı ve arka kısmında bir ışık geliyor. Ekran durduk yere nasıl kalkabilir? İphone'u yurt dışından almıştım bu nedenle Türkiye garantisi yok telefonu Apple'a gönderemiyorum.

İphone telefonların ekranları neden durduk yere kalkar? Ekranın kalkmasına sebep olan şeyler nelerdir? Böyle bir şey mümkün müdür yardımcı olabilirseniz sevinirim

1 cevap

0 oy
tarafından cevaplandı

Merhaba Fatih bey,

İphone 7 Plus cihazınızda ekranın kalkma sorunu kronik bir arızadır ve bu arızanın en temel sebebi bataryanın şişmesidir. Şarj sürenizin normal koşulların altına inmeye başlamıştır. Eğer iphone 7 plus cep telefonunuzun Apple tarafından garantisi mevcut ise bataryayı ücretsiz değiştireceklerdir. Bu durum diğer tüm Apple ipad ve iphone ürünleri içinde geçerlidir.

Eğer ekranı kalkan cep telefonunuzun garantisi bittiyse veya garantiyi bekleyecek/randevu alacak vaktiniz yoksa Batarya değişimi ve kalkan ekranınızın yerine oturtulması konusunda hizmet verebiliriz. Batarya fiyatları dolar kuru ve stok durumuna göre değişkenlik gösterebildiği için teknik ekibimizle görüşerek fiyat almanız daha doğru olacaktır.

Sorularınızı cevaplamak gerekirse;

İphone telefonların ekranları neden durduk yere kalkar?

Aslında Apple iphone 7 Plus'ınızın ekranı durduk yere kalkmadı. Ekranın kalkmasının en temel sebebi ekranın orta sol kısmında bulunan bataryanızın şişmesidir. Bataryalar yapısı gereği yüklenebilir ve boşaltılabilir bir yapıya sahip oldukları için yaklaşık ömürleri bir yıl olarak söylenmektedir. Bataryaya gelecek olan yüksek bir akım sonrası batarya bu tepkiyi vermektedir. 

Ekranın kalkmasına sebep olan şeyler nelerdir?

İphone cep telefonunuzun ekranının kalmasındaki en temel sebep yukarıda da bahsettiğimiz üzre bataryanın şişmesinden kaynaklanmaktadır. Diğer unsurları sıralayacak olursak eğer; Kasa'da mevcut yamuklukların zamanla ekranı esnetmiş olması ve buna bağlı ekranın kalkmasıdır. 

Bir diğer temel sebep ise iphone ürünlerinde sıklıkla başvurulan cam değişimidir. İphone cam değişimi eğer Kaliteli ekipman ve işçilikle yapılmadıysa zamana bağlı olarak kalkma görülebilir. Son diğer ihtimalde cep telefonunuzun demonte edildikten sonra montajı sırasında ekran çerçevesi üzerinde bulunan filmin doğru oturtulmamasındandır.

Ekran sol üst bölgeden havaya kalkması zamanla ekranda esneklik kaybına sebep olacaktır ve cep telefonunuz çok kolay darbelerde ekranı kırılabilir. Batarya değişimi sonrasında ekran çıtasının onarımı ücretsiz olarak yapabilir ve size ilk günkü normal bir şekilde teslim edebilir.

Sorularınızı cevaplamak gerekirse

Detaylı bilgi için 0(216) 364 48 58

İlgili sorular

1 cevap 24.6k kez görüntülendi
1 cevap 2.1k kez görüntülendi
Sony kategorisinde Muhammet ali erdoğan tarafından soruldu
1 cevap 535 kez görüntülendi
1 cevap 381 kez görüntülendi

815 soru

592 cevap

312 yorum

224 kullanıcı

Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere cep telefonu ile ilgili sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
Teknik Destek için
0(216) 364 4858

Kategoriler

telefon tamiri ekran değişimi telefon tamiri ücretsiz arıza tespi/public/files/images/telefonumu-tamire-goturmem-gerekiyor-tamir-uyarisi.jpgti
...