Sony batarya değişim fiyat listesi

Sony batarya değişim fiyat listesi

 

Sony batarya değişimi hangi durumlarda yaptırılmalıdır?

Sony xperia cep telefonunuzda yaşadığınız tüm sorunların kaynağı batarya mı peki? Tabi ki hayır. Aşağıda yer alan durumlardan en az bir tanesini yaşıyorsanız eğer batarya değişimi yaptırılması gerekmektedir.

  • Sony xperia cep telefonunuzun şarjı eskisinden çok daha çabuk bitiyorsa
  • Örneğin şarjınız %80’i gösterirken aniden %10’a düşüyorsa
  • Şarjı varken aniden kapanıyorsa
  • Bazı uygulamaları açtıktan bir süre sonra telefonunuz kapanıyorsa
  • Telefon konuşması sırasında telefonunuz kapanıyorsa

 

Yukarıda yazdığımız 5 temel şikayetten en az birisini yaşıyorsanız eğer bataryanızın değiştirilmesi gerekmektedir.

Sony xperia z batarya değişim fiyatı

100TL

Sony xperia z ultra batarya değişim fiyatı

150TL

Sony xperia z1 batarya değişim fiyatı

100TL

Sony xperia z1 mini batarya değişim fiyatı

100TL

Sony xperia z2 batarya değişim fiyatı

110TL

Sony xperia z3 batarya değişim fiyatı

115TL

Sony xperia z4 batarya değişim fiyatı

130TL

Sony xperia z5 batarya değişim fiyatı

130TL

Sony xperia c5 batarya değişim fiyatı

110TL

Sony xperia c3 batarya değişim fiyatı

100TL

Sony xperia t3 batarya değişim fiyatı

120TL

Sony xperia x a batarya değişim fiyatı

150TL

Sony xperia x a ultra batarya değişim fiyatı

150TL

 

Not: Sony xperia cep telefonları su geçirmez değildir. Sony cep telefonlarını suya dayanıklı ibaresiyle satılmaktadır.

Şarj sorunu şikayetiniz öncesinde telefonunuzda sıvı teması oluştuysa teknik servis personellerimize bu durumu bildiriniz.

Sony batarya / pil değişimi ne kadar sürüyor?

Sony xperia cep telefonunuzun batarya / pil değişim sürtesi yaklaşık olarak 1,5 saat sürmektedir. Batarya değişim süresini artıran en temel neden arka kapağın sökülmesi ve montajı sonrası bekleme süresidir. Birkaç bardak çay ikramı sonrasında sony cep telefonunuzun bataryasını değiştirmiş olacağız 

 

Takılacak olan Sony bataryası / pili orijinal mi?

Sony cep telefonları için kullandığımız tüm yedek parçalar orijinaldir. Orijinal sony batarya değişimi sonrasında xperia cep telefonunuzu eski performansında kullanmaya devam edebileceksiniz. Değiştirilecek olan sony bataryası donanımsal arızalara karşı 6 Ay teknik servisimizin garantisi altındadır.

 

Sony batarya değişimi için telefonumu size nasıl gönderebilirim?

Cep telefonunuzu Türkiye’nin her yerinden bize dilediğiniz kargo ile gönderebilirsiniz. Adres : “ Kayışdağı Mah. Akyazılı Cad. No:31 /B1 Kaptan Bilgisayar Elektronik “ şeklinde belirterek gönderebilirsiniz. Ceptelefonuservisi.com.tr bir Kaptan Bilgisayar Elektronik kuruluşudur.

 

Batarya değişimi için telefonumu size nasıl getirebilirim?

Yerimiz İstanbul’un Ataşehir ilçesinde Kayışdağı sınırları içerisindedir. Toplu taşıma ve özel araçla gelecek müşterilerimiz için oldukça kolay bir güzergahta bulunmaktadır.

Özel Aracıyla gelecekler için adres tarifiToplu taşımayla gelecekler için adres tarifi

 

Sony batarya kullanımı tavsiyeleri

Sony cep telefonunuzun bataryasının kullanım ömrünü daha çok artırmak için yapılması gerekenler;

Öncelikle batarya ömrünüzü azaltacak en temel sebeplerin başında orijinal şarj başlığı ve şarj kablosu kullanılmaması geliyor. Orijinal sony başlığı veya kablosu almak yerine 2.0Amper değerine sahip olan kaliteli olduğunu düşündüğünüz bir markanın başlığını satın alabilirsiniz. Kablo konusunda çok seçici olmayan sony tüm luna çıkışlı şarj kablolarını desteklemektedir. 2 Amper alınacak olan başlığın yanı sıra satın aldığınız kablonun 2 amper desteği olduğunu kontrol etmenizde fayda var.

 

Sony cep telefonları 2013 sonrası ürettiği tüm cep telefonlarında Li-on(lityum iyon) ve Lipo(lityum polimer) batarya / pil kullanmaktadır. Bu pillerin en önemli özelliği ise şarj kullanımı süreleriyle ilgilidir. Telefonun şarjı bitmeden şarja takılması ve sürekli şarjda tutulması aslında bu bataryalara neredeyse hiç zarar vermemektedir. Yapısal olarak lipo ve lion piller şarj dolumu sırasında %100’e ulaştıklarında otomatikman şarj almayı kesiyorlar yani bu durumda cihazın bataryasına bir zarar vermiş olmuyorlar. Şarjı bitmeden şarja takılma durumu da bataryayı bitirmiş olmuyor.

 

İlginizi çekecek bir hizmet ;  Sony arka kapak değişimi 40TL!

Sony batarya değişimi için teknik servisimize başvuran müşterilerin ortak şikayetlerinden bir tanesi de arka kapağın kalkması ve çatlamasıdır. Batarya ve işlemcinin ısınması sonucu arka kapağın ısınarak yapışkan özelliğini kaybetmesiyle birlikte esnemeye bağlı kırıklar ve çatlaklar kolayca oluşmaktadır. Sony xperia cep telefonunuzun batarya değişim hizmetiyle birlikte yaptırdığınızda arka kapak değişimi model fark etmeksizin 40TL’dir. Arka kapak değişimi için ekstra olarak servisimizde beklemenize gerek yoktur. Sony batarya değişimi sırasında arka kapak söküldüğü için montaj sırasında ekstra bir bekleme süresi oluşturmaz.

Bedava ! Batarya ve Arka kapağı birlikte değiştiren müşterilerimize özel Sony yan fitillerin tamamı ücretsiz olarak değiştirilmektedir.