İphone 7'nin görselleri sızdırıldı

İphone 7'nin görselleri sızdırıldı

 

Apple iphone 6s ve 6s Plus’tan sonra yeni cihazı iphone 7’yi birkaç ay içerisinde duyuracağını açıklamıştı ve bu duyuru sonrasında cep telefonu piyasası iphone 7 üzerinde oldukça hareketlendi. Birkaç kişi tarafından sızdırılan görsellerin ortak yönde olması ise iphone 7’nin tasarımı konusunu ciddi anlamda netleştiriyor.

Apple iphone 6s ve iphone 6s Plus satışlarından oldukça memnun olduğunu cihazın satışa çıkışında birkaç ay sonra duyurmuştu ve kullanıcılarında bu cihazlarda ki memnuniyetini düşünerek yeni çıkacak olan iphone 7 ve 7 Plus’lar üzerinde beklentiler oldukça üst seviyelerde.

Bir diğer söylenti ise Apple’ın iphone 7 ve iphone 7 pro olarak cihazların tanıtımını yapacakları. Apple şirketi iphone’larda 3GS itibariyle aynı seriden iki cihaz çıkartarak son satışa çıkan cihaza S modeli eklenerek satışa çıkartılıyor. Eğer söylentiler doğru ise iphone 6s serisi son S cihazları olmuş olacak ve yeni bir Apple versiyonuyla karşılaşmış olacağız.

İphone 7’deki yenilikleri ne olacak?

Çıkan tasarımlarda görülen değişiklikler ile bizim ön gördüğümüz birçok detay aslında gerçekleşecek gibi gözüküyor. İphone 7’nin normal kamera ile çıkması ve iphone 7s veya tahmin edilen diğer adı ile iphone 7 Pro’nun ise çift kamera ile tanıtılması bekleniyor. Son dönemlerde Apple şirketinin iphone 7 serisinin kamerası konusunda LG şirketi ile anlaşma yaptığını duyurmuştuk. Kamera konusunda bir farklılık beklentisini de Apple bu anlaşma ile doğurmuş oldu. Kamera kalitesini iphone 6S’ler ile yüksek bir seviyeye çıkartan Apple daha sonrasında Samsung’un Galaxy S serisinde çıkartmış olduğu S7’nin kamera kalitesinin altında kalmış oldu ve kamera konusunda ciddi bir rekabet başlamış oldu ve kamera üreticilerinin çift kameraları cihazlar konusunda ki çalışmaları oldukça göz doldurucu.

Biz Apple ve Samsung şirketinin bu konu üzerinde ciddi atılımlar yapacaklarını konuşurken Huawei’nin Leica ile yapmış olduğu iş birliği sonucunda piyasanın en iddialı çift kameralı cep telefonunu üretmiş olmaları da ayrı bir konu.

Çift kamera dışında yapılan açıklamalar doğrultusunda artık iphone 7 serisinde kulaklık girişinin bulunmayacağı bu durumda ise alt kısımda bulunan stereo hoparlörlerin daha da büyümesi bekleniyor bununla birlikte ciddi bir ses kalitesi beklentisi oluşturmuş oldular kullanıcılar üzerinde. Peki kulaklık girişi ortadan kalktığında kulaklık ile müzik dinlenmeyecek mi? Tabi ki dinlenecek ama alıştığımız kulaklık soketleri artık ortadan kalkacak ve lightdock yani şarj soketi üzerinden müzik dinleyebileceğiz. Bu durumun ortaya çıkarttığı en büyük dezavantaj ise cep telefonunuz şarja takılıyken kulaklık kullanamıyor oluşumuz.

Bir diğer ciddi beklenti ise Kablosuz şarj özelliğinin iphone 7 ile birlikte iphone serisine geleceği bu konuda ciddi beklentiler ve söylentilerin mevcut olduğunu birçok yurtdışı blog sitesini incelediğimizde görmüş olduk. Apple kusursuzluk prensibi dolayısıyla birçok özelliğe cihazlarında yer vermiyordu buna en büyük örnek ise Radyo olacaktır sanırım.  Cep telefonu şarjda olduğu sırada kulaklığın takılamıyor olması dolayısıyla kablosuz şarj özelliğini çıkartacaklarını düşündürmüş oluyorlar.

İphone 7’nin çerçevesiz ekranla geleceği hakkında da birçok söylenti mevcut Apple şirketinin bu konuda bir atılım yapması durumda Apple’ın bu zamana kadar ürettiği tüm cihazlar içerisinde ipod hariç ilk çerçevesiz ekran olma özelliğini taşıyacak