Covid-19 Salgını nedeniyle 10:00 - 19:00 arası sizlere hizmet vermekteyiz. Ekran, Batarya, Şarj Soketi Kamera, Arka kapak ve Kasa değişimi gibi işlemler aygın gün içerisinde yapılmaya devam etmekte olup, anakart tamiri, sıvı teması gibi tamir süreci uzun işlemler için 2 - 5 iş günü tamir sürebilmektedir. Anlayışınız için teşekkürler #EvdeKal
911 kez görüntülendi
General Mobile kategorisinde tarafından soruldu
Cep telefonumu suya düşürdüm ve bir dakikadan daha az sürede telefonumu sudan çıkarttım. Suya düşen telefonumda veri kurtarma yapılabilir mi? İçerisindeki fotoğraflar, rehber ve notlarıma çok ihtiyacım var teşekkürler

1 cevap

0 oy
tarafından cevaplandı

Merhaba,

Cep telefonunuzda yaşadığınız sıvı teması yani suya düşme durumu sonrası cep telefonunuz  tamir edilebilir veya yalnızca kişisel verileriniz kurtarılabilir. Veri kurtarma işlemi iki türlü yapılabilmektedir. Öncelikli temel veri kurtarma yazılımsal yollarla yapılabilir ve bu en sağlıklı veri kurtarma yöntemidir.

Suya düşen cep telefonuna doğru ve hızlı müdahale edilmezse eğer anakartta ve telefon içerisindeki diğer parçalarda oksitlenme başlar. İlk etapta temizlenebilir durumda olan oksit yerini kısa bir süre sonra krozyona yani anakartta harabiyete bırakır.

Bu durumda veri kurtarma işlemi yazılımsal olarak yapılamaz ve donanımsal olarak yapılması gerekir. Anakart üzerinde kişisel verilerin yani; fotoğraf, video, müzik, rehber ve notlar gibi dökümanların barındığı hafıza çipi MMC yerinden sökülerek özel tipli veri okuyucu boxlara bağlanır. Bu şekilde içerisindeki kişisel verileriniz alınabilmektedir.

Suya düşen cep telefonunuzdan veri kurtarımı yaptırmak ve detaylı bilgi için 0(216) 364 4858 'i arayabilirsiniz.

Suya düşen cep telefonunuzun anakatından veri kurtarmayla ilgili detaylı bilgi için suya düşen telefondan veri kurtarma hizmetini inceleyin. 

İlgili sorular

2 cevap 217 kez görüntülendi
0 cevap 120 kez görüntülendi
Orhan tarafından soruldu
0 cevap 241 kez görüntülendi
Galaxy S6 Edge kategorisinde Ertan Icel tarafından soruldu

807 soru

592 cevap

308 yorum

223 kullanıcı

Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere cep telefonu ile ilgili sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
Teknik Destek için
0(216) 364 4858

Kategoriler

telefon tamiri ekran değişimi telefon tamiri ücretsiz arıza tespi/public/files/images/telefonumu-tamire-goturmem-gerekiyor-tamir-uyarisi.jpgti
...