Iphone Dokunmatik Entegresi Tamiri

Iphone Dokunmatik Entegresi Tamiri

Cep telefonunuzun dokunmatiği hiç basmıyor, bir bölgesi çalışıyor veya birden fazla noktaya aynı anda mı basıyor? Cevabınız evet ise çözümü Cep Telefonu Servisi’nde!

Cep telefonunuzda yaşadığınız dokunmatik basmama sorunun en temel sebebi ekran gibi görünüyor olsa da bunun dışında farklı sorunlardan dolayı da dokunmatiğiniz sorunlu veya hiç çalışmıyor olabilir. İphone dokunmatik arızası tamiri konusunda uzman ekiplerimiz yaşadığınız soruna birkaç saat gibi kısa bir sürede tamir hizmeti sunuyor!
 

  • İphone dokunmatik sorunu ekran dışında kaynaklı olabilecek bazı parçalar;
  • Batarya kaynaklı dokunmatik hassasiyet sorunları
  • Şarj bordu kaynaklı dokunmatik basmama sorunları
  • Ön ve arka kamera kaynaklı dokunmatik basmama sorunları
  • En önemlisiyse Dokunmatik entegresi kaynaklı multi-touch, belirli bir alanın basıyor veya hiç çalışmıyor olması bu dokunmatik entegresi,  anakart ekran bağlantı konnektörü ve irili ufaklı dirençler kaynaklı olabilmektedir.

İphone cep telefonunuzda yaşadığınız dokunmatik arızaları için ortalama tamir fiyatları aşağıda belirtilmiştir.

Arızalı İphone modeli

Ortalama Tamir Fiyatları

Onarım Süreleri

İphone 4 – 4s dokunmatik tamiri

80 – 120₺

1 Saat

İphone 5 – 5s – 5se dokunmatik tamiri

100 – 150₺

1,5 Saat

İphone 6 – 6 plus dokunmatik tamiri

140 – 190₺

1 Saat

İphone 6s – 6s plus dokunmatik tamiri

140 – 250₺

1,5 Saat

İphone 7  - 7 plus dokunmatik tamiri

170 – 330₺

1,5 Saat

İphone 8 – 8 plus dokunmatik tamiri

150 – 400₺

1 Saat

İphone x – xs – xr dokunmatik tamiri

250 – 900₺

2 – 4 Saat

 

Yukarıda belirtilen fiyatlar 2012 yılı itibariyle teknik servisimize getirilmiş olan iphone modellerinin dokunmatik arızaları sonrası belirtilen ortalama tamir fiyatlarıdır. Yukarıda belirtilen ortalama fiyat skalası bir veya birkaç farklı parçanın aynı anda arızalanması sonucu fiyatı artırabildiği için bu şekilde belirtilmiştir.

Belirtilen bu fiyatlar cihazda oluşan hasara bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Yapılacak olan dokunmatik entegresi tamiri 3 Ay garantili olup, süreç içerisinde dokunmatik kaynaklı arızalarınız ücretsiz olarak onarılacaktır.

Dokunmatik entegresinin başlıca arızalanma sebepleri

  • İphone dokunmatik çalışmama şikâyetiyle işletmemizi ziyaret eden müşterilerin büyük bir kısmı cep telefonlarının ekranı kırıldıktan sonra bu sorunu yaşadığını belirtmektedir.
  • Cihaz oluşan baskı, darbe veya cihazın düşmesi cihazınızda dokunmatik basmama sorunlarına yol açabilmektedir.
  • İphone cihazınızda yaşadığınız bir sıvı teması sonrasında bu ve buna benzer birçok dokunmatik arızasıyla karşılaşılabilmek mümkündür.
  • Teknik servise gönderilen cihazda yapılacak hatalı işlemler sonrasında da dokunmatik entegresi ve diğer arabilirimlerin bozulabilmesi mümkündür. Örneğin; Hatalı vida kullanımı, yan sanayi veya kalitesiz yedek parça kullanımı ve yapılan teknik müdahalenin bir kısa devreye sebep olması gibi durumlar iphone cep telefonunuzun dokunmatiğinde hassasiyet kaybı veya hiç çalışmamasına sebep olabilmektedir.